Belsőépítész ötletei kis lakások nagy átalakításához
Brooke Moorhead, belsőépítész olyan tippeket oszt meg és olyan trükkökbe enged bepillantást, amiért ügyfelei nem keveset hajlandóak fizetni.
De megéri nekik, mert Brooke képes egy sötét lakásból és ósdi bútorokból egy világos és tágas életteret létrehozni, ahol maximális a térkihasználás.
HOGY KEZDJÜNK HOZZÁ?
Először a tervezés, aztán a felújítás. A felújítás előtt jó alaposan végig kell gondolni az ötleteket, lehetőségeket és a hozzájuk szükséges teendőket.
Legjobb, ha összeáll egy dreamteam:
- Belsőépítész,
- Építész-tervező,
- Kivitelező.
Az építésszel és a belsőépítésszel közösen mindent végig kell beszélni apróra, mielőtt bárki is leverné az első csempét a falról. A kész terv a kivitelező kiválasztása után válik véglegessé, miután megalkudtunk a brigáddal.
AMIRŐL SOKAN ELFELEDKEZNEK!
Ez a minőség, költség és idő összefüggése. Törvényszerű, hogy ebből a háromból egyszerre csak kettő állhat meg. Minőséget gyorsan? Ez sok pénzbe kerül. Ami olcsó és nem drága, de gyors, az bizony a minőség rovására megy. A megfizethető minőségbe viszont időből kell sokat invesztálni.
El kell dönteni, melyik kettő a legfontosabb ezek közül, és csak ezután jöhet a felújítás.
A JÓ MUNKÁHOZ IDŐ - ÉS PÉNZ IS KELL
A jó munka bizony pénzbe kerül - a rossz meg még többe. Bár vannak kivételek, de a tapasztalat szerint az ember annyit kap, amennyit fizet. Gyakran az olcsó lesz a drága a végén, amikor az olcsót idő előtt ki kell cserélni, nem beszélve az újabb felfordulásról. Közhely, de a minőség kifizetődik.
TOP TIPPEK KIS LAKÁSOK FELÚJÍTÁSÁHOZ
A három legfontosabb szempont kis terek nagy átalakításához
1. FELVILÁGOSULTSÁG
A lakás megvilágítása, természetes benapozottsága és mesterséges fényviszonyai a legfontosabbak közé tartoznak; még egy rettentő pici, de jó fényviszonyokkal rendelkező szoba is kelthet harmonikus és megnyugtató benyomást. Apropó világítás! Micsoda különbség, ha a villanykörtét süllyesztett ledvilágításra cseréljük!
2. BEÉPÍTETTSÉG
A beépített bútorok célszerűség és látvány szempontjából is elengedhetetlenek. A legjobb az egyedi igények alapján méretre gyártott gardróbszekrény, konyhabútor, étkező - amennyiben anyagilag belefér -, de ha mégsem, így is több olyan bútor közül választhatunk, ami azért közelítőleg passzolhat a szobához.
3. SZÍNEK!
Az élénk színek és a szembetűnő részletek jelentősen feljavíthatják a kis tér kinézetét. Általában az emberek félnek a harsogó dekorelemektől, holott gyakran mindössze ennyi a különbség az unalmas és a "Hűha, ez igen!" szoba között. Miért ne lehetne csíkos a fal az étkezőasztal körül és vicces a tapéta a hálószoban?
A TITKOS FEGYVER
Mi a legnagyobb titok, ami segít a legtöbbet kihozni egy mégoly kis helyiségből is?
Dobj ki mindent, amire nincs feltétlen szükség!
Egyszerűség, letisztult vonalak és modern életmód azok a kulcsszavak, amelyek mentén a kortárs lakberendezés letette a voksát.
TÉVHIT
Mítosz, hogy a nagyobb feltétlenül jobb is! A nagy lakások és tágas házak bár nagyszerűen nézhetnek ki, de egy kis lakásból is sok mindent ki lehet hozni egy okos felújítással. Ráadásul minél nagyobb a lakás, annál többe kerül a felújítása. Egy kisebb lakás felújításakor több pénz marad okosberendezésekre, egyedi méretre gyártott bútorokra. Gyakran a kisebb szobák elragadóbbak: egy színes kanapé vagy egy virágos tapéta igazán jól feldobhatja.
LEGGYAKORIBB HIBÁK LAKÁSFELÚJÍTÁSKOR
A leggyakoribb hiba a rossz helyzetfelmérés. Jól kell megtervezni a berendezést: egy kanapé vagy szék elfoglalhat túl nagy - vagy épp túl kicsi - helyet, ami máris tönkreteheti a szoba atmoszféráját. A különböző méretű bútoroknak passzolniuk kell egymáshoz. A nagyobb darabokhoz szükségesek kisebb és közepes méretű bútorok, és tartozékok, így válik jól berendezetté a szoba.
ÖSSZEGZÉS
Minél pontosabban tudjuk, mit szeretnénk, annál könnyebb megvalósítani. Ha több lakberendezési oldalt és jónéhány cikket végigolvasunk, megtudhatjuk, mi passzol leginkább a stílusunkhoz és lehetőségeinkhez.